ELİF ANA'NIN HAYATI FİLM OLUYOR

ELİF ANA'NIN HAYATI FİLM OLUYOR

 

Yaklaşık iki yıldır çalışmaları devam eden ve Anadolu insanının gönlünde yer etmiş, yakın çağdaki önemli eren kimlikli kadın öncülerden olan Elif Ana'nın yaşamını ele alan; "Elif Ana - İyiliğe Giden Yol" filminin tanıtım toplantısı bugün, saat 15:00-18:00 arasında Beyoğlu Gümüşsuyu'nda, CVK PARK BOSPHORUS OTEL-Hezarfen Restorant'ta gerçekleştirildi.

K.Maraş, Pazarcık, Pulyan (Akdemir) Köyü'nde yaşamını sürdüren, 1991'de Hakk'a nail olduktan sonra sevgisi hiç azalmadan bugüne kadar devam eden Elif Ana, bir iyilik, saflık simgesi olarak sadece çevresindeki yöre köylerde değil zamanla tüm Anadolu'da sevgi ve saygıyla yad edilen bir sembol şahıs oldu.

Yapımında birçok kişinin emeği olan sinema filminde ünlü tiyatrocu Orhan Aydın'dan Sadık Gürbüz'e, Aliye Uzunatağan'dan İlyas Salman'a, Rıza Sönmez'e birçok emektar oyuncu yer alıyor.

Semir Aslanyürek ve Kazım Öz ise filmin yönetmenliğini üstlendiler...

Filmin başarıyla çekilmesini diliyor ve tüm film ekibine üstün başarılar diliyoruz.

Alevi - Bektaşî Öğretisi'nin evrensel hümanist ve mücadeleci, zengin dünyası nice nice belgesellere, filmlere, tiyatrolara konu olup, insanlığa ne büyük zenginlikler sunacak boyuttadır.

 

Gören gözler aydınlık olsun...

 

Muhabbetlerimle...

 

Ayhan Aydın

18 Kasım 2021

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile