Alevi Kurumları Arasında Geniş Katılımlı Ortak Birlik Toplantısı

Alevi Kurumları Arasında Geniş Katılımlı

Ortak Birlik Toplantısı

Alevi kurumları, bugün, 22 Şubat Salı günü saat 12:00’de Kartal Cemevi Vakfı’nda bir araya gelerek, Alevilerin yaşadıkları temel sorunlar ve son zamanlardaki gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirdiler.

Toplantıya; Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Vakıfları Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu başkan ve temsilcileriyle bazı sivil toplum kuruluşları, Alevi aydın, yazar, hukukçu ve gazeteciler katıldılar.

Toplantıda kurum temsilcileri, hukukçular; Alevilerin uzun yıllardır yaşadıkları sorunların devam ettiğini, Türkiye'nin bugünkü iktidarın çağdışı zihniyetinin uygulamaları sonucunda baskılarla, kadın cinayetleriyle, intiharlarla, ayrımcılıkla, yokluklarla boğuşan bir ülke haline geldiğini dile getirdiler.

Ülkede gericiliğin hortladığını, çağ dışı eğitimin Türkiye'de çocukların, gençlerin geleceğini yok edecek boyuta geldiğini söyleyen kurum başkanları ortaklaşa yaptıkları açıklamada; 27 Şubat pazar günü, saat: 15.00'de, Kadıköy Rıhtım'da çok geniş katılımlı, Çağdaş Eğitim, Demokrasi ve Laiklik Buluşması çağrı yaptılar.

 

Ayhan Aydın

22 Şubat 2022

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile