Haydar Özdemir Son Yolculuğuna Uğurlandı...

Haydar Özdemir Son Yolculuğuna Uğurlandı...
 
Çok yönlü insan, eski milletvekili, sivil toplum kuruluşlarına destek olmuş, Tunceli kültürüyle özdeşleşmiş, Birlik Partisi kurucularından, önceki gün Hakk'a nail olan, Av. Haydar Özdemir için Karacaahmet Sultan Dergahı'nda bugün bir cenaze erkanı düzenlendi.
Cenazede Birlik Partisi kurucularından ve eski başkanı Mustafa Timisi, Tunceli Vakfı'ndan Prof. Dr. Şükrü Aslan, Tarihçi - Yazar Ali Kaya ve bir dönem Tunceli Eğitim be Sağlık Vakfı başkanlığı yapan (2010-2022) Kadriye Akçelik birer konuşma yaptılar.
Celal Çelik Dede'nin yürüttüğü cenaze erkanından sonra Haydar Özdemir'in naşı Toprak Ana'nın bağrına sırlamak üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü.
Cenazeye; Karacaahmet Sultan Dergahı Vakfı Başkanı Muharrem Ercan Dede, İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç, Gazeteci - Yazar Miyase İlknur, Yazar Erdal Emre, Av. İbrahim Sinemillioğlu, Yazar Mehmet Kabadayı, Ortak Yaşamı Gelişme Vakfı Başkanı Yusuf Doğan, Av. Haydar Kaya, Ulucan Yayıncılık'tan Hakkı Uslu gibi birbirinden değerli isimler katıldılar...
Değerli büyüğümüzün devr-i daim, devr-i asan, menzili mübarek olsun. Sonsuz Işıklar içinde yatsın...
Tüm yakınlarına, sevenlerine, Alevi camiasına baş sağlığı diliyoruz.
 
Ayhan Aydın
27 Şubat 2023

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile