Gelin Canlar Cem Olalım

Gelin Canlar Cem Olalım

AYHAN AYDIN

CEM Vakfı tarafından, Abdi İpekçi Spor Sergi Sarayı’nda, 25 Eylül’de düzenlenen; “Gelin Canlar Cem Olalım” etkinliğine yaklaşık yirmi bin kişi katıldı.

CEM Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan’ın tarihi konuşmasıyla başlayan etkinliğin sunuculuğunu Ayşe Acar ve Murat Şahin birlikte yaptılar.

CEM Vakfı Genel Müdürü Celal Dinçer’in CEM Vakfı çalışmalarını anlattığı konuşmasının yanı sıra CEM Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Ali Rıza Uğurlu da inanç içerikli bir konuşma yaptı.

Farklı cemevlerinin dedelerinin yürüttükleri cem ibadetinde dualar edildi, nefesler söylendi, semahlar dönüldü.

Özellikle Sünni kökenli vatandaşların gelip, görmeleri için davet edildikleri etkinlik bu manada bir ilk organizasyon olma özelliğini gösterdi.

Etkinlik inançsal ve kültürel bir içeriğe sahip olması nedeniyle ücretsiz olarak, tüm halka açık bir anlayışla gerçekleştirilmiştir.

Alevi’siyle, Sünni’siyle binlerce insanın katıldığı etkinlikte seçkin davetliler de bu güzel günü CEM Vakfı ailesiyle paylaştılar.

CEM Vakfı Kurucularının, Yönetim Kurulu Üyelerinin, Şube Başkanlarının, yazarların, sanatçıların, CEM Vakfı’na bağlı dede ve babaların katıldıkları, Gelin Canlar Cem Olalım etkinliği; CEM Vakfı Genel Merkezi Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda ve Celal Dinçer’in başkanlığında bir çalışma ekibi tarafından organize edilmiş, çok büyük bir ilgiyle karşılanan bu etkinliğin CD’leri kısa sürede Vakıf Yayınları arasında çıkarak halkın ilgisine sunulmuştur.

 

EKİN İDİK OLDUK HARMAN, AYHAN AYDIN, (ALEVİLİK BEKTAŞİLİKLE İLGİLİ HABERLER, ETKİNLİKLER, SÖYLEŞİLER, YORUMLAR, FOTOĞRAFLAR – 1992 - 2004), 2005, İstanbul, KAHRAMAN OFSET, (SAYFA: 328)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile