Kutluay Erdoğan Son Yolculuğuna Uğurlandı

KUTLUAY ERDOĞAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

Önceki gün, 5 Şubat pazartesi günü, Hakk’a yürüyen, Araştırmacı – Yazar, MEB Başmüfettişlerinden, Seyyid Garip Musa Ocağı’dan çok değerli insan Kutluay Erdoğan dün son yolculuğuna uğurlandı.
Yazar için kendisinin ve ailesinin isteğiyle Şahkulu Sultan Dergâhı Vakfı’nda bir cenaze erkânı düzenlendi. 
Cenazede Şahkulu Sultan Dergâhı adına Hüseyin Taştekin’in baş sağlığı mesajından sonra, Araştırmacı – Yazar aynı zamanda yazarın yirmi yıllık komşusu Şah Hüseyin Şahin, Kutluay Erdoğan ve çalışmaları hakkında kısa bir konuşma yaptı. 
Sonrasında ise yine birçok dedenin de hazır bulunduğu ortamda, Alevi usul ve kaidelerine uygun bir şekilde Pir Sultan Abdal Derneği Pendik Cemevi’nden Bektaş Özcan ve Erikli Baba Dergâhı Vakfı Cemevi’nden İsmail Dedeler cenaze erkânını yürüttüler. 
Şahkulu Sultan Dergâhı’nda yapılan törene Kutluay Erdoğan’ın yakınları, sevenleri, dostları yanında; Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Araştırmacı – Yazarlardan; Süleyman Zaman, Necdet Saraç, Ali Kaya, aynı zamanda Bektaşi Babası olan Dursun Gümüşoğlu, Divriği Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yahya Kemal Bayar da katıldılar. 
Kutluay Erdoğan Hoca’nın naşı, sonrasında Karacaahmet Mezarlığı’na götürüldü. Burada yine Bektaş Özcan Dede ve İmam Yılmaz Hocaların dualarıyla kabrine defnedildi. 
Akşamsa Bektaş Özcan Dede’nin güzel konuşmaları ve dualarıyla yazarın evinde konuklara lokma verildi. 
Arkasında çok güzel anılar, bilgiler, dostluklar, eserler bırakan çok sevgili Kutluay Erdoğan Hoca’mızın devr-i daim, menzili mübarek olsun, sonsuz ışıklar içinde yatsın. (Ayhan Aydın)

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile