Hasan Hüseyin Erkan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hasan Hüseyin Erkan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türkiye’nin ilk Yeminli Mali Müşavirlerden, CHP’de siyaset yapmış, Cem Vakfı’nın kurucularından ve yöneticilerinden, kültür – sanat insanı, sevgili Hasan Hüseyin Erkan, dün Cem Vakfı Genel Merkezi Yenibosna Cemevi’ndeki cenaze erkânından sonra son yolculuğuna uğurlandı.
Cenazeye; ailesi, sevenleri ve yakınlarının yanı sıra; Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve Cem Vakfı kurucu ve yöneticileri, CHP İstanbul eski İl Başkanı Cemal Canpolat, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yrd. İsmail Erdem, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Alevi Düşünce Ocağı Başkanı Doğan Bermek, Can Yayınları Sahibi - Ozan Adil Ali Atalay, Araştırmacı – Yazar Ali Kaya, Bektaşi Babaları Araştırmacı -
Yazar Hakkı Saygı, Abidin Harman, Ozan İsmail Aydoğmuş, iş adamları, siyasiler ve bazı dedeler katıldılar.
Cenazede bir konuşma yapan Cemal Canpolat; her yönüyle örnek bir aydın olan Hasan Hüseyin Erkan’ın Cem Vakfı’na büyük emek verdiğini, her zaman birleştirici, insanların akıl danıştıkları bir büyük abi olduğunu, yerinin doldurulamayacağını, önemli olanın bu değerlere sahip çıkmak olduğunu söyledi. 
Her zaman kültür- sanat-eğitimden yana olan, güzel insan Hasan Hüseyin Erkan’ın devri daim, menzili mübarek olsun. Sonsuz ışıklar içinde yatsın. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. ( Ayhan Aydın)

 

CEM VAKFI KURUCULARINDAN HASAN HÜSEYİN ERKAN HAKK'A YÜRÜDÜ.
YARIN (8 ŞUBAT PERŞEMBE) SAAT 12:00'DE YENİBOSNA CEMEVİ'NDEN UĞURLANACAKTIR.

1936 Elbistan Küçük Yapalak Köyü doğumlu, Değerli Büyüğümüz, Vakfımız Kurucu Üyelerinden Eski Hesap Uzmanı ve Yeminli Mali Müşavir Hasan Hüseyin Erkan Hakk’a Yürüdü.
Yaşamı Boyunca Memleketine ve Ülkesine Yararlı Bir Cumhuriyet Ferdi Olan, CEM Vakfı ve Cem Radyo’ya Hizmetleri Büyük Olan Hasan Hüseyin Erkan 8 Şubat 2018 Perşembe günü saat 12.00’de Yenibosna Cemevi’nden, ikindi namazı sonrası Kocaeli Karamürsel Tokmak Köyü’nden uğurlanacaktır. (Cem Vakfı Basın Halkla İlişkiler Birimi. Dilek Karagöz, Eylem Onat)

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile